Říjen 2013

Kočičí lidé

31. října 2013 v 21:35 | Kei |  Rasy

Kočičí lidé

Nemají příliš morálky. Dělají si co chtějí, kdy chtějí a kde chtějí. Bývají arogantní, sebestřední a lakomí. I přes to, že jsou z části lidmi, mají určitou toleranci nejen od Elfů ale i od Ducha lesa. Mají přístup do Severního lesa, aniž by za to byli nějak trestáni. Někteří jsou hloupí a někteří inteligentnější. Ti hloupí většinou končí jako obyčejní opilci a letí za každou sukní. Inteligentní využívají svých schopností a mohou být velmi nebezpeční. Poznávacími znaky je ocas, uši a místo nehtů mají drápy. Pak už jsou znaky jen individuální. Někteří mají normální obličej člověka a někteří spíše kočky. Žijí maximálně 150 let.Elfové

31. října 2013 v 21:17 | Kei |  Rasy

Elfové

Po dlouhých letech evoluce se elfové rozdělili na dva tábory. Elfové a Temní Elfové. Elfové vždy musí ctít přírodu. Jako jediní se dokáží hluboce přiblížit Duchu lesa. Někteří s ním mohou rozmlouvat a spatří jej daleko častěji, než ostatní. Žijí v Severním lese a na oplátku za to plní všechna přání Ducha lesa. Mohou být výbornými lučišníky nebo léčiteli. Mohou se dožít maximálně 300 let.


Démoni

31. října 2013 v 20:56 | Kei |  Rasy

Démoni

Nejsou to rozhodně žádní svatoušci. Jsou dětmi noci. Zpravidla dříve byli lidmi než byli prokleti nebo upsali svojí duši Ďáblu. Většina se skrývá za převlek "obyčejného člověka". Normálně tedy vypadají skoro jako lidé. Jejich pravá podoba je však jiná, rozhodně démonská. Svojí pravou podobu mohou ukazovat jak chtějí, především v boji nebo při sexu, což občas zkazí apetit. Musí poslouchat rozkazy Darcimiana, pokud nejsou svobodní. Svobodní démoni jsou ale dezertéři takže je může jiný démon napadnout bez důvodu. Můžou je zabít jen čarodějové nebo vyšší bytosti. Nestárnou a proto se můžou dožívat libovolného věku.


Lidé

31. října 2013 v 20:30 | Kei |  Rasy

Lidé

Lidé jsou zkrátka lidé. Mohou mít mnoho povolání. Můžou být čaroději, vrahy, rytíři, bojovníky nebo také lovci Upírů, Vlkodlaků nebo jakýchkoliv jiných bytostí. Také mohou být kanibaly. Zpravidla nemají žádné zvláštní schopnosti ani vzhled. To však neurčuje, že nemohou. Dožívají se maximálně 120 let.

Hospoda

31. října 2013 v 20:20 | Wanda |  Místa
Hospoda se nachází poblíž středu Eldewaru. Chodí sem celkem dost návštěvníků, ale jen pár těch pravidelných. Ti se tu většinou opijí do němoty, nebo je hospodský vyhodí než začnou zvracet. Vzduch je tu vydýchaný a zakouřený. Občas sem přijdou potulní muzikanti hrát a to je narváno. Prodává se tu pivo, víno, kořalka a různé druhy jídla. Občas dochází ke rvačkám.

Už jsi slyšel o panu S?

Hospoda

Přízraky

31. října 2013 v 20:11 | Kei |  Rasy

Přízraky

Jsou to duchové zemřelých, kteří se stále nemůžou dostat na druhý břeh a tak chodí po světě a hledají spásu. Mohou nabírat různé podoby. Mohou to být obyčejní duchové, neviditelní, poletující po nějakém specifickém míste jako například hřbitov nebo to mohou být krutá stvoření, která zabíjí. Mohou mít například koně nebo hýbat s věcmi. Nikdo je nemůže zabít. Utrpení je může zbavit jen Duch lesa nebo Darcimian. Můžou být však uvězněni čaroději nebo démony do předmětu či nějakého kruhu. Nemají věk. Zůstávají ve věku, ve kterém zemřeli nebo v létech, kdy provedli hříchy.Nezkrocení

31. října 2013 v 20:00 | Kei |  Rasy

Nezkrocení

Neboli dlaci, jsou lidé, kteří se dokáží proměnit v nějaké zvíře. U každého jedince individuálního ale jen do jednoho. Nikdo neví, jak se dlaci narodí. Rodí se totiž i netušícím běžným lidem. Nedají se nijak rozlišit od lidí a tak většinou nikdo neví, co jsou zač. Žijí běžné životy ve městech, je jich spousta. Ve zvíře se promění kdy chtějí nebo pokud jsou něčím podrážděni. Dožívají se maximálně 150 let.


Vlkodlaci

31. října 2013 v 19:46 | Kei a spol |  Rasy

Vlkodlaci

Jsou to lidé, kteří se mění na vlky. Jako u upírů jsou dva druhy: čistokrevní a nečistokrevní. Čistokrevní se mění kdykoliv během roku když neudrží vztek a jejich přeměna má podobu velkého vlka s většinou normální inteligencí. Jejich rodiči jsou dva vlkodlaci. Nečistokrevní se mění jenom při úplňku a vypadají jako napůl lidé a napůl vlci. Ztrácí většinu lidských emocí a jediným jejich cílem v proměně je něco nebo někoho zabít a sežrat. Oba druhy se dorozumívají pomocí telepatie, přenosem myšlenek na velkou vzdálenost. Někteří staří šamani tvrdí, že slyší jejich hlasy. Dožívají se maximálně 150 let.Upíři

31. října 2013 v 19:34 | Kei a spol |  Rasy

Upíři

Upíři jsou především noční stvoření. Dělí se na dva druhy, čistokrevní a nečistokrevní. Mohou se však různě křížit a tak není pevně dáno, jaké mají schopnosti. Nečistokrevní zpravidla hoří na přímém slunci a nejsou vidět v žádném odraze. Čistokrevní jsou většinou o něco silnější ale to je dáno spíše individuálně. Čistokrevní se rodí dvoum upířím rodičům a nečistokrevní se vytvoří pomocí infikace upířím jedem při kousnutí. Pokud je smrtelník kousnut, pokud mu není vysáta všechna krev, se zpravidla mění na upíra. Nikdo neví, jak by to působilo na jiné bytosti. Upíři mají každý svojí speciální vlastnost. Ať je to od telepatie až po ovládání živlu. Upíři pijí krev podle toho, jak jí potřebují. Každopádně - jednou za čas se napít musí. Mohou pít z lidí, jiných bytostí nebo zvířat. Obvykle jim však chutnají nejvíce lidé a chodí je lovit za zeď do vesnic. Dají se zabít jen nadměrným poškozením těla, např. useknutím hlavy. Neumírají na stáří. Mohou se dožít i více než 1 000 let.


Jižní les

31. října 2013 v 18:18 | Amoris a kei
Jižní les, místo tak odlišné od druhé strany, že zde nežijí žádná krásná stvoření Severního lesa. I víly, které se z lesních stromů a plodin zrodily, ví, že této části jejich domova je lepší se vyhýbat. Ony ví nejlépe, co je bezpečné pro ně i pro ostatní tvory, proto je smrtelníkům radno poslechnout je. A i když prchají před stvořeními noci, i ti by se měli střežit vstoupit na území zasvěcené Darcimianovi.
Místo plné strachu a temnoty. Nemusí se zde vyprávět nic o bludných kořenech. Stačí, pokud se ztratíte v černé mlze - a nenajdete cestu zpět. Třebaže vybloudíte z lesa ven, zůstane ve vás temnota a bude vás postupně zžírat. Ovšem, občas se sem někdo přeci jen podívá. Někteří lidé se vydají až k ruinám, aby zde navštívili na místním hřbitově své blízké, jiní jsou zkrátka jen odvážní. A další mají víc štěstí než rozumu.

,,Děsivé místo. " Řekne krátce Stařík, když se ho na něj zeptáš. ,,Žijí tam duchové, zlé bytosti, přízraky a dokonce prý i samotný Darcimian." ,,Co se s tím lesem stalo?" Zeptáš se. ,,Praví se legendy o tom, že les posedl zlý duch, když přišly temné bytosti a Duch lesa už mu nedokázal pomoci."


MÍSTA

Hřbitov je ukryt mezi ruinami starého Darcimianova sídla. Pokud projdete bezpečně bažinami, které jsou všude kolem, nemáte však vyhráno. Musíte si dávat pozor, říká se, že mrtví zde vstávají z hrobů nejen v noci, aby sloužili svému mocnému pánu... Chcete-li sem donést květiny, je to jen na vás, ale na co byste nikdy neměli zapomenout, je oheň. V okolí hřbitova je pět zlatých kaplí, ve kterých musí vždy svítit oheň. Nesvítí-li, duchové mají přístup k vám, neboť kruh pěti kaplí slouží lidem jako ochrana. Je-li každé světlo zapáleno, kruh je propojen a mrtví tuto hranici nemohou překročit. Nezapomeňte, že oheň může zapálit každý, kdo přijde.
Jste připraveni vkročit na temné místo?

By Kei
Kopírujte dle vlastního uvážení, stejně nebudete lepší :3