Legolas Máranóno

10. února 2014 v 19:54 |  Seznam postav
Vlastník: Meieria

Jméno a příjmení: Legolas Máranóno

Pohlaví: Muž

Rasa: Elf - Lučišník

Věk: 138

Práce: KovářVzhled:
Je to poměrně vysoký elf s dlouhými plavými vlasy a zářivýma modrýma očima, ve kterých lze spatřit velkou nedůvěru. Nespatříte ho oděného jinak než ve vysokých pevných botech, plátěných kalhotech, bílé košili, režné tunice. Nikdy nezapomíná na pevné nárameníky. Záda mu poté kryje dlouhý plášť a Legolas při sobě neustále nosí luk a šípy na zádech a dýku za pasem. Pod oděvem skrývá na prsou jizvu ze souboje s člověkem, který ho kdysi překvapil mistrným bojem zblízka.

Majetek:
Bělouš Erunno, který pro něj hodně znamená, vždyť jeho jméno v překladu z elfského jazyka znamená "boží dar". Šípy, luk, dýka, peníze a malý dům v Severním lese.

Povaha a záliby:
Ze všeho nejraději Legolas sedává před domem a se zrakem upřeným k obzoru na kraj, který kdysi opustil. Nemá se kam vrátit, neboť jeho otec, jeho jediné zastání v domovině, je mrtev. Ale vzpomínání není pro Legolase jedinou zálibou.
Moc rád ková zbraně, třebaže sám není přílišným mistrem meče, což by se mu snadno mohlo stát osudným, proto, pokud může, raději se vyhýbá šarvátkám všeho druhu.
Miluje projížďky, kdy se na krajinu kolem sebe může dívat z Erunnova hřbetu. Co se týče strojení koně, Legolas nikdy nepoužívá sedlo, aby zachoval plný kontakt mezi ním a zvířetem.
Má rád klid a svoji rasu, a to i přes to, že u elfů není příliš oblíbeným. Není to nepřátelský typ, ale je velice nedůvěřivý vůči lidem. Snad v tom hraje roli špatná zkušenost s nimi.

Schopnosti a nadání:
Legolas nemá žádné zvláštní schopnosti, ale je mistrem luku a jeho šíp nikdy nemine cíl. V boji využívá strategii založenou hlavně na plížení a úskocích.

Příběh:
Legolas se narodil před sto třiceti osmi lety v hloubi Severního lesa, až téměř u samotného Lorianova pramene. Byl synem krále, avšak nekolovala mu v žilách krev královnina, proto nebyl u ostatních elfů ve svém kraji příliš oblíbený. Otec mu slíbil, že ho jednou posadí na trůn, ale osud si přál něco jiného, a když při válce s lidmi král zemřel, byl Legolas vyhnán ostatními pryč. Legolas tedy musel odejít do prostoru za řekou, co nejblíže k městu Eldewar. Přesto, že je to už téměř sto let a Legolas se den co den obrací zrakem k domovu, neodvážil se návratu. Ne, že by byl zbabělec... Ale snad jím přeci jen je, i když si to nepřiznává. Bojí se toho, jak by byl svým lidem přijat. A i kdyby ho neposlali znovu pryč... vždy by se té chvíle obával. Proto se nikdy nepokusil vrátit se domů a raději se snažil soužít s lidmi. S lidmi, kteří mu zabili otce a zbořili budoucnost. Vždy, když už začínal věřit, že lidé snad nejsou takoví netvoři, stalo se něco, co ho přesvědčilo o opaku. Naposledy to bylo, když ho jeho údajný přítel Werner napadl. Legolas vyvázl jen s řeznou ránou v hrudi a Werner, překvapen prudkostí Legolasovy obrany, utekl, ale od té doby halí Legolase nenávist a nedůvěra. Asi už nikdy nebude nikomu věřit stoprocentně...

Obrázky:

Bělouš:

Domek:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
By Kei
Kopírujte dle vlastního uvážení, stejně nebudete lepší :3